Музика в житті дитини.

/Files/images/муз.зан.png

Музичне виховання- частина естетичного виховання дитини. Естетичне виховання проходить через ознайомлення дітей з різними видами мистецтва (музика, образотворче мистецтво, театр, хореографія, література, фольклор). Музика розвиває музичну культуру і формує позитивні якості особистості. Музика в більшій ступені, ніж інший вид мистецтва доступний дитині. Як це прекрасно бути провідником для дітей у світ музики!

Музика для слухання буває вокальною і інструментальною. Це можуть бути пісні виконані батьками, чи музичні твори у записі, аудіо та відеозаписі. Для кращого запам’ятовування пісні чи музичного твору, можна асоціювати його з тим, що бачить дитина навкруг себе. Намалювати те, про що вона почула. Дуже гарно запам’ятовують діти пісні з мультфільмів, тому, що вони сприймають пісню образно, відносно того чи іншого героя. Батьки повинні вчити дитину любити пісню, насамперед народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність.

Діти дуже люблять слухати нові музичні твори. Коли дорослий співає дітям без музичного супроводу, вони не тільки слухають,а й розуміють,про що ця пісня,вслуховуючись в звучання слів та словосполучень. Музика,як і художнє слово чи картина,повинна стати для дітей способом вираження почуттів,настрою. Слухання музики розвиває інтерес до неї, любов, розширює кругозір, підвищує музичне сприйняття.

Для розвитку ритмічного сприйняття треба користуватись музичними інструментами. В домашніх умовах це можуть бути такі предмети: ложки, палички, камінці, капронові пляшечки чи коробочки, які наповнюють крупою, горохом, квасолею. Іграючи на такому інструменті, дитина покращує виконання пісні і одержує велике задоволення.

Декілька рекомендацій:

♦ Не примушуйте дитину до музичної діяльності, а пропонуйте дізнатись щось нове – після цього у вас виникнуть спільні приємні емоції та бажання повернутися до цього стану.

♦ Надихайте власним прикладом, діти із задоволенням залучаються до спільної діяльності – це вас об'єднає.

♦Обов'язково підтримуйте свою дитину! Діти завжди чекають вашого схвалення. Добре слово чи то теплий погляд викликає відчуття безпеки та довіри)))

Музичне виховання дітей

Батьки перші вчителі музики для своїх дітей

Як прищепити любов до слухання музики

Як починати слухати музику з дитиною

Як правильно слухати класичну музику

Поради батькам

♦Разом з дитиною слухайте музику (у «живому» виконанні, у записах, радіо- та телепередачі);
♦ Змалечку співайте колискові, розважальні пісні, розігруйте забавляночки;
♦ Наспівуйте дитині танцювальні мелодії, заохочуйте дитячу танцювальну ініціативу;
♦Спільно музикуйте і співайте із застосуванням іграшкових і справжніх музичних інструментів та оригінальних пристосувань (кришки від посуду, ложки тощо);
♦Діліться з дітьми власними вміннями і талантами (улюблені пісні тата і мами, бабусі і дідуся);
♦Створюйте мистецьке середовище вдома шляхом придбання дитячих музичних іграшок-інструментів (брязкалець, дзвоників, сопілки, барабана, бубна тощо), збирання музичної фонотеки для слухання й танцювально-ігрової діяльності, музично- ілюстровані казки, дитячі пісні, класична музика,сучасна естрадна музика тощо) та відеотеки; ♦Відвідуйте професійний театр разом з дитиною, обмінюйтеся враженнями;

♦Беріть активну участь у музично-театралізованих святах, що проводяться в дошкільному закладі;

♦Поєднуйте у сімейному побуті музичну діяльність дитини з іншими видами творчої діяльності.

Кiлькiсть переглядiв: 258